2. Výlet na Zelenou horu

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře - 18 metrů vysoká kamenná věž se 71 schody z roku 1909. Po druhé světové válce byla v prostoru zakázaného hraničního pásma a v roce 2005 ji město Cheb nechalo kompletně zrenovovat a opět zpřístupnilo veřejnosti.
Délka trasy: 6,6 km
Z náměstí se od turistického rozcestníku před infocentrem vydáme po červené turistické značce směrem z kopce do Kamenné ulice.
Na křižovatce u kostela sv. Bartoloměje odbočíme doleva do Křižovnické ulice. Po 150 metrech se nám na levé straně otevře vyhlídka na Chebský hrad. Pokračujeme rovně až k Písečné bráně, jež byla součástí opevnění města. Za ní půjdeme dál areálem Krajinka kolem dětských hřišť a kavárny Krajinka a pokračujeme po břehu řeky kolem Vávrovy lávky až k hrázi údolní nádrže Skalka. Tu nepřejdeme, ale půjdeme vlevo na sídliště Skalka a u turistického rozcestníku pokračujeme po zelené turistické značce. O půl kilometru dál uvidíme vpravo od cesty smírčí kříž. Přejdeme hlavní silnici vedoucí na hraniční přechod Pomezí nad Ohří, podejdeme malý železniční most a mírným stoupání dojdeme k jedinému domu, který zbyl z kdysi rozlehlé vsi Horní Pelhřimov. Stoupáme dál po zelené až k místu, kde kdysi stával kostel sv. Anny a hřbitov. Hřbitov je dnes upraven a na místě kostela stojí informační tabule. Odbočíme doleva na cestu a po 300 metrech chůze lesem odbočíme opět doleva a prudkým stoupání dojdeme k vrcholu, kde najdeme kamennou rozhlednu.
 
Zpět můžete jít po stejné trase nebo 1,5 km do Horní Hraničné a odtud po žluté značce 3 km do Pomezí nad Ohří a zpět do Chebu autobusem.

Galerie

Skip to content