1. Výlet na Komorní hůrku

Komorní hůrka je nejmladší sopka s nejlépe zachovalou ukázkou sopečné činnosti na území České republiky s nadmořskou výškou 503 metrů. Od roku 1951 je vyhlášena státní přírodní rezervací.
Délka trasy: 5,4 km
Z náměstí se od turistického rozcestníku před infocentrem vydáme po červené turistické značce směrem z kopce do Kamenné ulice.
Na křižovatce u kostela sv. Bartoloměje odbočíme doleva do Křižovnické ulice. Po 150 metrech se nám na levé straně otevře vyhlídka na Chebský hrad. Pokračujeme rovně až k Písečné bráně, jež byla součástí opevnění města. Za ní přejdeme dřevěný most a pokračujeme po břehu řeky kolem Vávrovy lávky až k hrázi údolní nádrže Skalka. Pokračujeme dál upraveným areálem s vyhlídkovým mostem, kolem dětského bludiště až k empírovému vyhlídkovému altánu, odkud je  výhled na přehradu. Dál nás cesta dovede k objektu bývalého statku, dnes resortu Stein. Vpravo v trávě je částečně ukrytý smírčí kříž. V nohách budeme mít v tu chvíli 3,5 km. Na křižovatce za statkem odbočíme doprava a jdeme dál do kopce, přejdeme po mostě přes obchvat města a k obci Komorní dvůr. Mezi novostavbami na křižovatce před hotelem Komorní hůrka odbočíme doleva a po 100 metrech dojedeme k infocentru, kousek od něj je další smírčí kříž. U infocentra začíná naučná stezka vedoucí ke vstupu do štoly s ozdobným portálem a pamětní deskou připomínající badatelskou činnost J.W. Goetha.
 
Zpět můžete dojít dále po červené do Františkových lázní a odtud autobusem  nebo autobusem ze zastavky u křižovatky se silnicí do Libé.

Galerie

Skip to content