Památky a turistické cíle

Katolický farní kostel je nejstarším chebským kostelem. Pochází z prvé poloviny 13. století, prošel však mnoha přestavbami. Tuto monumentální stavbu najdete na Kostelním náměstí. Kromě interiéru je možné navštívit expozici v kryptě kostela nebo vystoupat na jižní věž a rozhlédnout se po městě o jeho okolí.
Pachelbelův dům, kde muzeum sídlí, je v evropských dějinách od 25. února 1634 navždy zapsán jako místo vraždy vrchního velitele císařských vojsk, generalissima Albrechta z Valdštejna.
Turistická, odpočinková a sportovní oblast po obou březích řeky Ohře pod Chebským hradem. Vycházkový bulvár lemují dětská hřiště a cyklostezka, najdete tu areál minigolfu, vodní hrátky pro děti, outdoorové hřiště, crossovou dráhu, hřiště na pétanque, stolní tenis, streetball, lanové centrum, piknikovou louku s několika grily, vyhlídkovou věž u Vávrovy lávky a dvě restaurace s letními terasami.
Původní klášter minoritů byl založen spolu s přilehlým kostelem Zvěstování Panny Marie kolem poloviny 13. století. Vysvěcení kostela byl přítomen sám král Rudolf Habsburský. Součástí komplexu je i klášterní zahrada, dnes místo pro kulturu i relaxaci.
Kostel zaujme návštěvníky svým interiérem. Ten je zaklenut šesticípou obkročnou žebrovou klenbou, jež je svedena pouze do jednoho středového sloupu, čímž vytváří pozoruhodný prostor.
Art Centrum Galerie 4 představuje špičkové české i zahraniční autory, výsledky domácích i zahraničních uměleckých sympózií a fotografické školy celé Evropy. Je pořadatelem a organizátorem festivalu s mezinárodní účastí Chebské dvorky.
Skip to content