Touristisches
Infozentrum Cheb

Inspirace pro rodiny s dětmi

Cheb je i se svým okolím skvělým místem pro výlet s dětmi nebo naplánování aktivit různých zaměření. Vyberte si, jestli chcete poznávat, sportovat, tvořit, bavit se nebo všechno dohromady. Pár tipů najdete tady.

1
.

 • POZNÁVEJ: CHEBSKÝ HRAD – alchymistova dílna
 • Kolem roku 1450 působil na chebském hradě alchymista Zikmund Wann. Podobně jako jiní alchymisté, známí především z doby Rudolfa II., i chebský alchymista mísil různé lektvary, zabýval se výrobou zlata, kamene mudrců, elixíru mládí a věštěním ze skleněné koule. Podle jedné z dochovaných pověstí uměl také zpodobnit pravé št ěstí a inspirovat tak k jeho nalezení třeba lidi vážené a majetkem bohaté, zato duševně chudé. Do jeho dílny se můžete podívat v hradní kapli sv. Erharda a Uršuly, pokud se ovšem protáhnete úzkým točitým schodištěm z prvního patra kaple.

2
.

 • TVOŘ: CHEBSKÉ DVORKY – malířské workshopy
 • Prožijte kreativní víkend na některém z chebských dvorků. F estival Chebské dvorky nabízí každoročně více workshopů, které jsou zaměřené na různé výtvarné techniky. N echybí mezi nimi keramická nebo grafická dílna, malířské ateliéry, či dílny představující linorytovou techniku nebo výrobu šperků. Staňte se p od vedením profesionálních výtvarníků na chvíli malířem, obrázek si sebou vezmete na památku

3
.

 • HRAJ SI: DĚTSKÉ HŘIŠTĚ NA PLOVÁRNĚ JESENICE
 • Bělostný písek na hřištích, zelené plochy ke slunění a opalování, modré nebe a jedna z nejčistších přehradních nádrží v Karlovarském kraji na dosah. Takové je v horkých letních dnech koupání na městské plovárně Dřenice, která leží n a břehu vodní nádrže Jesenice u Chebu. Dětské hřiště je součástí areálu přírodního koupaliště na přehradě Jesenice. Užijte si atrakce na hraní, pláž i koupání najednou.

4
.

 • BAV SE: POHÁDKY V AMFITEÁTRU
 • Léto v krajince je program Kulturního centra Svoboda v Chebu, ve kterém najdete množství pozvánek na dětská divadelní představení hraná v přírodním amfiteátru, nebo i na celodenní programy pro děti, kterými mohou být Dobrodružná putování po světě stejně jako Letní bláznění s cirkusovým uměním, které se umělc i pokusí naučit každého odvážlivce.

5
.

 • CÁKEJ: VODNÍ HRÁTKY V KRAJINCE
 • Děti nemají ve městě moc příležitostí si vodu jako živel svobodně užívat a přitom je to pro ně tak fascinující, hra s vodou je pro děti neodolatelná a přináší radost, zábavu i zkušenos t. Vzácným místem, kde je možné být ve městě i v přírodě a zároveň blízko vody, je část parkového areálu pod chebským hradem. Je třeba něco dodávat, když vyslovíme vodní hrátky? Děti mohou vyzkoušet různá zařízení, jejichž pohonem je právě voda, anebo se j en tak brouzdat. K dispozici je pumpa, systém korýtek se stavidly, vodní šroub, mlýnské kolo , brouzdaliště pro nejmenší.

6
.

 • HÝBEJ SE: LANOVÉ CENTRUM
 • Lanové centrum ve sportovní části chebského areálu Krajinka nabízí velký vysoký okruh, který je dlouhý 25 0 metrů, dále také menší okruh s průběžným jištěním a speciální dětskou část, kde si půlmetru nad zemí mohou děti vyzkoušet svou zdatnost. Zároveň jsou k dispozici pro nejmenší návštěvníky dětské lanové překážky. Najdete zde Big swing , obří houpačku a zařízení Power fan, které umožňuje zažít volný pád

6
.

 • ROZHLÍŽEJ SE: ČERNÁ VĚŽ
 • Černá věž vás jistě zaujme ještě před vstupem do hradu. Své jméno získala díky charakteristickému zabarvení sopečného tufu, který byl použit jako stavební materiál pro její výstavbu. Tuf, neboli hornina vzniklá ze sopečného popela, byl na stavbu věže dovážen z nedaleké Komorní hůrky, nejmladší sopky na území Českého masivu. R o z hodnete – li se na černou věž vydat, což vám vřele doporučujeme, čeká vás 1 08 schodů . Odměnou za náročný výšlap vám však bude překrásný výhled na historickou část Chebu. Vyhlídka z Černé věže chebského hradu uspokojí každého návštěvníka. K dispozici je totiž i pozorovací stojanový dalekohled .

6
.

 • HLEDEj: SOŠKY NA CHEBSKÝCH DOMECH
 • „Kdo jiný může zpívat v Jateční ulici než …? Humor v umění by neměl chybět.“ Zpívajícího řezníka, Davida a Goliáše nebo Děvčátko s plyšákem můžete najít ve výklencích a nikách historických chebských domů. Sošky jsou součástí projektu Chebské niky. P rohlídka nik se samozřejmě neobejde bez procházky, v jejímž rámci se můžete seznámit s v elkou částí historického centra města Chebu . Dílka v nikách neohromí svými rozměry, ale zaujmou svým často velmi originálním pojetím . Takže až budete zaklánět hlavu a v zhlížet vzhůru ke znovu zaplněným nikám, mějte na paměti, že máte před očima to nejlepší, čím mohli čeští výtvarníci přispět ke zkrášlení chebských ulic a náměstí.
Skip to content