Rozhledny a vyhlídková místa

Waldsassen - Německo V barokní centrální budově postavené v letech 1685 - 1689 podle plánů Georga Dietzenhofera je božská trojice zobrazena jako architektonický symbol. Ve všech složkách dominuje číslo tři. Venku je symbol trojice ve třech věžích a třech střešních jezdcích s cibulovou kopulí
Bad Brambach - Sasko Dřevěná rozhledna vysoká 19 m stojí na vysokém stejnojmenném kopci. Vystavěna stavitelem Ernstem Schüllerem podle návrhu architekta Gustava Zimmermanna. Slavnostní otevření se konalo 29. 11. 1931. Od r. 1968 byla věž pro návštěvníky uzavřena. Z místa je kruhový výhled.
Kamenná rozhledna byla společně s restaurací postavena na místě předchozí rozhledny v roce 1905 podle návrhu Rudolfa Melichara. V 90. letech 20. století objekt nechal nový majitel přestavět na luxusní hotel, avšak v současnosti je společně s rozhlednou nepřístupný.
Andělská hora je čedičový kopec u obce Andělská Hora v okrese Karlovy Vary. Hora má nadmořskou výšku 717 metrů a na jejím vrcholku se nachází hradní zřícenina Andělská Hora. Geomorfologicky spadá do oblasti Karlovarská vrchovina, celku Slavkovský les, podcelku Hornoslavkovská vrchovina, okrsku Loketská vrchovina a podokrsku Stanovická vrchovina.
Karlovy Vary Pseudogotický objekt bývalé restaurace s vyhlídkovou věží byl otevřen roku 1889. Vyhlídková věž byla dlouho vyhledávaným cílem turistů a lázeňských hostů, avšak v průběhu 90. let 20. století došlo k jejímu uzavření. Po dlouhém období chátrání byla na jaře 2019 dokončena rekonstrukce a vyhlídka se otevřela veřejnosti.
Cihlová stavba s krytým dřevěným ochozem byla postavena v letech 1912–1914. V minulosti vystřídala jména jako rozhledna Hanse Kudlicha nebo Benešova rozhledna. Věž je vysoká 40 m. Po zdolání 150 schodů nebo využití výtahu se vám naskytne rozhled na město Karlovy Vary, Krušné hory s Klínovcem, Doupovské hory nebo Slavkovský les. Na rozhlednu vede lanovka, která začíná za hotelem Pupp se zastávkou na Jelením Vrchu. Hned pod rozhlednou se můžete občerstvit v restauraci a 50 metrů za restaurací se nachází minizoo.
Osmiboká zděná rozhledna byla postavena v letech 1883-84 jako v pořadí pátá stavba na tomto místě. V průběhu let, společně s nedalekou chatou, objekt sloužil vojákům a postupně chátral. V roce 2009 však budovy změnily majitele a dočkaly se postupné kompexní rekonstrukce. Ke znovuzpřístupnění rozhledny došlo v roce 2013. Z výšky 14 metrů se vám po vystoupání 75 schodů naskytne daleký kruhový výhled na Lužické a Doupovské hory, České středohoří nebo Šumavu.
Nová dřevěná rozhledna, vysoká 14 metrů, stojí na Hardu od dubna 2001. Z proskleného ochozu je úchvatný výhled na Sokolov a jeho okolí. Rozhledna je replikou původní věže, která kralovala Hardu od roku 1907 do 30. let 20. století. V roce 1933 nahradila zchátralou stavbu odolnější kamenná věž, pojatá současně jako památník obětem 1. světové války, která podlehla svému osudu ve 40. letech 20. století.
Stavba stojí na místě bývalé rozhledny, která byla zničena za 2. světové války na Šibeničním vrchu u obce Oloví. Současná ocelová rozhledna s dřevěnými prvky měří 30 metrů a má vyhlídkovou kopuli ve tvaru cibule. Byla postavena podle návrhu architektky Marcely Plaché. Nabídne vám rozhled na Krušné hory, Slavkovský les nebo Karlovarsko.
Skip to content